O mnie

Dorota Soilam

Z wykształcenia jestem psychologiem o specjalności psychologia kliniczna i osobowości oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia.  Moja praca opiera się na nurcie psychoterapeutycznym Gestalt, który jest dla mnie nie tylko profesją, ale także filozofią życia i ścieżką samorozwoju.

W ramach mojej praktyki psychoterapeutycznej zajmuję się osobami, które doświadczają różnych problemów emocjonalnych. Pomagam pacjentom zmierzyć się z dolegliściami psychosomatycznymi, czyli dolegliwościami cielesnymi mającymi podłoże psychiczne. Wspieram tych, którzy cierpią z powodu depresji, bezsenności, lęku, traumy, przeżywają kryzys życiowy lub mają trudności w relacjach międzyludzkich. Pomagam również osobom, które odczuwają samotność, zagubienie, tęsknotę, brak poczucia wpływu na swoje życie, a także poszukują sensu i szczęścia w swoim życiu.

Jestem przekonana, że psychoterapia to nie tylko proces leczenia, ale także rozwijanie się, lepsze poznanie samego siebie, odnalezienie sensu bycia w świecie oraz akceptacji samego siebie. To podróż ku indywidualnemu spełnieniu.

Moje kompetencje zdobywam w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, który posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt. Ponadto, odbyłam staż kliniczny na Oddziale Psychiatrycznym Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. 

W moim dążeniu do rozwoju zawodowego regularnie uczestniczę w warsztatach rozwoju osobistego i treningach terapeutycznych dla psychoterapeutów.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie z emocjonalnymi wyzwaniami, rozwoju osobistego lub poszukujesz sensu w swoim życiu, serdecznie zapraszam Cię na spotkanie. Wspólnie możemy odkryć Twoją drogę do pełni i akceptacji siebie.

Komu pomagam?

Znajdujesz się w trudnym punkcie swojego życia? Czujesz się nieszczęśliwy/a, masz problemy z samooceną, lub doświadczasz trudności emocjonalnych? Jeśli tak, to jestem tu po to, aby Ci pomóc. Moja praktyka psychoterapeutyczna skupia się na wsparciu osób, które przeżywają różnorodne trudności życiowe. Jeśli odczuwasz bezradność, strach przed przyszłością, lub masz problem z nawiązywaniem głębszych relacji z innymi ludźmi, jestem gotowa Cię wesprzeć. Moje podejście obejmuje obszary takie jak radzenie sobie z trudnymi emocjami, praca nad samooceną, oraz zrozumienie i przepracowanie doświadczeń z przeszłości. Jeżeli borykasz się z objawami depresji, nerwicy, czy innymi trudnościami psychicznymi, możemy wspólnie podjąć wysiłek w kierunku poprawy Twojego samopoczucia i jakości życia. Nie ważne, czy masz problemy ze snem, jedzeniem, czy też doświadczasz trudności w relacjach z bliskimi, jestem tutaj, aby cię wesprzeć i razem poszukać rozwiązania. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć siebie, podjąć kroki w kierunku pozytywnych zmian, lub po prostu potrzebujesz kogoś, z kim możesz porozmawiać, skontaktuj się ze mną. Nie musisz radzić sobie z tym wszystkim sam/a. Wspólnie możemy pracować nad poprawą Twojego samopoczucia i jakości życia. Daj sobie szansę na lepsze jutro – skontaktuj się ze mną, a razem pójdziemy drogą do większego zrozumienia siebie i pełniejszego życia.

Psychoterapia GESTALT

W dzisiejszym zabieganym świecie, utrzymanie kontaktu z samym sobą oraz otaczającym nas światem może stanowić wyzwanie. Często tracimy z oczu nasze potrzeby, emocje, myśli i ciało, a to z kolei prowadzi do trudności w radzeniu sobie z życiowymi dylematami. To tutaj wkracza Psychoterapia Gestalt, która ma na celu przywrócenie pierwotnej zdolności do kontaktu ze sobą i otoczeniem. W ramach terapii Gestalt, odkrywasz, że jesteś w stanie dokładnie wiedzieć, czego w danej chwili potrzebujesz, a następnie świadomie to osiągać. To jak „skonsumować” to, co wartościowe, a odrzucić to, co szkodliwe. Terapia Gestalt pozwala odzyskać zdolność do samodzielnego rozwiązywania problemów i twórczego przystosowania się do sytuacji, które wydają się niemożliwe do zmiany. W ramach sesji terapii Gestalt, doświadczysz niezwykłego spotkania między Tobą a terapeutą. To spotkanie pełne zrozumienia i akceptacji, które prowadzi do budowania świadomości „tu i teraz” we wszystkich jej aspektach: emocjach, ciele, myślach i zachowaniach. To połączenie tych wymiarów w jedną spójną całość, którą tworzysz TY. Dzięki integracji i zrozumieniu tych aspektów, stajesz się bardziej sobą. Terapia Gestalt pomaga Ci odnaleźć siebie, swoją drogę i przejąć pełną odpowiedzialność za swoje życie. To Ty stajesz się jego prawdziwym i autentycznym autorem. Doświadczenia zdobyte podczas sesji terapii Gestalt stają się źródłem nowych rozwiązań, które wzbogacają Twoje codzienne życie. Pozwalają Ci dokonywać świadomych zmian, poprawiając jakość Twojego funkcjonowania oraz jakość relacji z innymi. Jeśli jesteś gotowy na podróż do odkrywania siebie i swoich możliwości, Psychoterapia Gestalt może być kluczem do tego procesu. Przywróć kontakt ze sobą i otaczającym światem, i zacznij kształtować swoje życie z pełną świadomością i autentycznością.